Targi Smaki Regionów już jutro!

    Już jutro rozpoczynają się targi Smaki Regionów czyli nieziemska uczta dla smakoszy win, serów, pieczywa, ciast, a także produktów wytwarzanych według tradycyjnych i oryginalnych receptur. Targi odbywają się w połączeniu z Targami POLAGRA FOOD oaz Międzynarodowymi Targami Gastronomii POLAGRA GASTRO których celem jest realizacja założeń promowania naturalnej i certyfikowanej żywności tradycyjnej.

        Do całej imprezy zaproszone zostały wszystkie regiony Polski. Sama inicjatywa tego przedsięwzięcia ma na celu przybliżenie nam, że nadal w Polsce produkowane są produkty ekologiczne, naturalne oraz produkowane wg tradycyjnych receptur. Dlaczego targi we wrześniu? Bo to idealny termin do prezentacji przetworów oraz tradycyjnych konfitur, ponieważ właśnie wtedy, zaraz po zbiorach owoców i warzyw, są one najbardziej świeże i mają największe walory smakowe. Dodatkową zaletą tego wszystkiego jest to, że nie są to nigdy produkty masowe , ponieważ producentami tych produktów są zazwyczaj niewielkie, często rodzinne firmy, które stosują receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie, używając najwyższej jakości składników, bo przede wszystkim zależy im na doskonałym smaku.

       W czasie trwania Targów Smaków Regionów zaplanowano pogadanki , warsztaty czy degustacje, ale także pokazy wypieku pieczywa. Będzie można zapoznać się z z tajnikami produkcji rogali świętomarcińskich, ale także zobaczyć jak wygląda ziarno, mąka, ciasto czy kwas chlebowy. Jeśli ktoś natomiast wybierze się z pociechą to na pewno maluch nie będzie się nudził. Będzie mógł spróbować swoich sił przy wypieku chleba, a następnie zabrać swój wypiek do domu:)

        Ja już nie mogę się doczekać kiedy w moje ręce trafi prawdziwy oscypek z Podhala, ale także wielkopolskie przysmaki czyli rogale świętomarcińskie, przetwory mleczne, prawdziwe masło czy andruty kaliskie.

Wejście na targi jest bezpłatny. Od 9-17. Pawilon 3A.
Wejście:
  • Wejście Wschodnie A - ul. Roosevelta
  • Wejście Północne A – ul. Bukowska 

Caroline xxx

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz