Pomysł na ... Śniadanie

   Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jest konieczny dla prawidłowego metabolizmu oraz przyspiesza przemianę materii. Zdarza się, że kiedy nie zjemy śniadania, spada nasza wydajność w pracy czy w szkole lub zwiększają się nasze problemy z koncentracją.

   Niestety z doświadczenia wiem, że nie każdy za nim przepada . Ile można jeść kanapek? Płatki? Co najważniejsze, skąd wziąć czas potrzebny na jego przygotowanie? W tym przypadku zawsze rozbawiały mnie filmy, w których rodziny miały czas na poranne śniadania, gdzie przygotowania zajmują mnóstwo czasu. Niestety - to tylko filmy. W rzeczywistości nie mamy tyle wolnego czasu.
W moim przypadku nie czas był przeszkodą, ale chęć do jedzenia śniadań. Nigdy za nimi nie przepadałam, z czasem zaczęłam odkrywać, że śniadanie nie musi być nudne. Nawet kanapki na swój sposób mogą być ciekawe w zależności co do nich dodamy i w jaki sposób je przygotujemy.

   Warto zastanowić się też co jeść. Śniadanie powinno dostarczać ok. 25-30% dziennego zapotrzebowania energetycznego, II zaś 5-10 %. Odpowiednio zbilansowane powinno składać się w dużej części z węglowodanów złożonych, które sprawiają, że mamy więcej energii. Do tego oczywiście produkty zawierające białko i wapń. Nie możemy zapomnieć również o warzywach i owocach.
Powinno unikać się produktów przetworzonych i wysoko kalorycznych. Te niestety dodają siły tylko na chwilę po czym szybko stajemy się zmęczeni i głodni.
Warto pamiętać o drugim śniadaniu. Zamiast słodkich batoników lub czekoladek lepiej sięgnąć po owoce , również suszone, warzywa lub produkty z błonnikiem.

Pomysł na wiosenne śniadanie, bez przepisu. Polecam.
-chleb z kminkiem
-rukola z rzodkiewką
-serek grani ze szczypiorkiem 


 Text and Photos by Caroline xxx

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz